Zmiany w organizacji ruchu w Bydgoszczy podczas Wszystkich Świętych

Podczas obchodów Wszystkich Świętych, miasto Bydgoszcz poinformowało o wprowadzeniu kilku zmian w organizacji ruchu drogowego, szczególnie w rejonach okolicznych cmentarzy. Dodatkowo, mieszkańcy i goście będą mogli skorzystać z parkingów Park&Ride całkowicie bezpłatnie. Miasto podjęło również decyzję o zwiększeniu liczby kursów komunikacji miejskiej, która będzie dostępna dla wszystkich zupełnie za darmo.

Planowane są również zmiany dotyczące parkowania oraz możliwości wjazdu na niektóre ulice. Zakazy te będą obowiązywały w bezpośrednim sąsiedztwie niektórych nekropolii. Na pewnych arteriach zostanie także wprowadzony ruch jednokierunkowy. Większość tych rozwiązań została już wcześniej praktycznie sprawdzona podczas poprzednich edycji Wszystkich Świętych.

Jednym z najbardziej znaczących przykładów jest sytuacja przy największym miejskim cmentarzu położonym przy ulicy Wiślanej. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Fordońską aż do skrzyżowania z ulicą F. Więcka zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Natomiast możliwość wyjazdu z tego rejonu będzie możliwa tylko i wyłącznie za pośrednictwem bezkolizyjnego węzła drogowego znajdującego się przy sklepie IKEA.