Oczekiwana inwestycja drogowa: Budowa S10 Bydgoszcz – Toruń

Planowanie i realizacja projektu budowy drogi ekspresowej S10, łączącej Bydgoszcz z Toruniem, pobudza oczekiwania wielu obywateli tego regionu. Jest to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w tym obszarze. Na którym etapie znajduje się obecnie ten ambitny projekt? Warto wspomnieć, że zamierza się zakończyć budowę tej trasy do roku 2026.

Projekt S10 Bydgoszcz – Toruń uważany jest za jeden z kluczowych elementów w procesie realizacji nowego korytarza komunikacyjnego, który ma na celu połączenie Warszawy ze Szczecinem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad akcentuje, iż przygotowywanie takiej inwestycji drogowej to skomplikowany proces, gdzie sam etap budowy to jedynie końcowy rezultat wieloletnich prac i negocjacji.

Planowana trasa ekspresowej drogi S10, długości 410 km, na chwilę obecną składa się z kilku fragmentów obejmujących obwodnice miejscowości takich jak Stargard, Wałcz, Wyrzysk (w części jednojezdniowej), Bydgoszcz (rozciągający się od węzła Bydgoszcz Zachód w Pawłówku do Bydgoszcz Południe w Stryszku) oraz Toruń (również jednojezdniowy, obejmujący odcinek Toruń Zachód – Toruń Południe). Łączna długość tych fragmentów wynosi ponad 110 km.