Zakończenie Bydgoskich Dni Seniorów: Uroczysta Gala i Koncert w Teatrze Kameralnym

Bydgoskie Dni Seniorów, które odbyły się w tym roku, zakończyły się na wielkim stylu. Kulminacyjnym momentem była elegancka Gala oraz koncert, które miały miejsce w Teatrze Kameralnym. Nie zabrakło tam również tortu, serdecznych rozmów oraz specjalnych wyróżnień wręczanych przez prezydenta Bydgoszczy – Rafała Bruskiego. Celem honorowych odznaczeń było podkreślenie szczególnego zaangażowania niektórych osób w proces aktywizacji seniorów.

W piątek 20 października, uroczyście obchodziliśmy Europejski Dzień Seniora. Właśnie tego dnia rozpoczęliśmy w Bydgoszczy, cykl imprez nazwany Bydgoskimi Dniami Seniorów. Głównym miejscem spotkań był Bydgoski Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu znajdujący się przy ulicy Gdańskiej 5. Tam też odbyły się m.in. panele dyskusyjne i warsztaty pod hasłem „Senior – menadżer ds. własnego bezpieczeństwa”. Podczas spotkań poruszono wiele ważnych tematów, takich jak elektroniczne usługi ZUS czy ostatnie zmiany w prawie ubezpieczeniowym. Ale to nie wszystko – seniorzy mieli jeszcze okazję posłuchać rad dietetyka, wziąć udział w lekcji samoobrony oraz warsztatach fotograficznych.

Drugi dzień Bydgoskich Dni Seniorów, który przypadał na sobotę, upłynął pod znakiem świętowania w Teatrze Kameralnym. Widownia była wypełniona po brzegi zasłużonymi seniorami. Goście mieli okazję obejrzeć spektakl „Tylko mnie poproś do tańca” autorstwa Katarzyny Kłaczek, gdzie pojawiły się piosenki Anny Jantar. Podczas uroczystości, prezydent Bydgoszczy – Rafał Bruski wręczył specjalne wyróżnienia dla osób, które wykazały się największym zaangażowaniem w aktywizację starszego pokolenia. Wśród laureatów znaleźli się Maria Gałęska, Janina Głogowska i Grażyna Lewandowska.