Zdarzenie drogowe w Bydgoszczy: Młoda kobieta potrącona przez autobus

W mieście Bydgoszcz doszło do tragicznego incydentu, kiedy to autobus publicznego transportu zderzył się z 15-letnią dziewczyną na ulicy Grudziądzkiej. Ofiara została przysypana przez pojazd i przez pewien czas była niezdolna do wydostania się spod jego ciężaru. Poranne godziny przyniosły kolejną tragedię, kiedy 16-letni strażak stracił życie na drodze w Czarnowie, po tym jak został uderzony przez samochód.

Zgodnie z danymi udzielonymi przez lokalne służby policyjne, zdarzenie miało miejsce około godziny 20.00 na ulicy Grudziądzkiej w pobliżu Instytutu Pamięci Narodowej. Miejsce to wybrała 15-letnia ofiara do przejścia przez jezdnię, podążając za nią o krok matka dziewczyny. Autobus, który jechał tą trasą, nie zdołał jej ominąć i doszło do kontaktu z dziewczyną, która następnie została wciągnięta pod pojazd.

Mimo że młoda kobieta była świadoma tego co się dzieje, nie mogła się uwolnić spod ciężaru autobusu. Świadkowie zdarzenia opisują na platformach społecznościowych, że pomimo prób niesienia pomocy, nie byli w stanie jej w żaden sposób udzielić. Musieli czekać na przybycie profesjonalnych służb ratunkowych. Na szczęście, straż pożarna, ratownicy medyczni i policja dotarli do miejsca zdarzenia stosunkowo szybko.