Bydgoski Budżet Obywatelski: Mieszkańcy decydują o rozdziale funduszy

Nadchodzący listopad w Bydgoszczy jest poświęcony głosowaniu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie jesteśmy na półmetku tego procesu, który umożliwia mieszkańcom samodzielne decydowanie o przyszłych inwestycjach i działaniach w mieście i okolicach. Do tej pory, swoje głosy oddało już 13 tysięcy osób, co stanowi ponad połowę liczby głosów nadesłanych podczas zeszłorocznej edycji.

Po raz jedenasty, bydgoszczanie mają możliwość decydowania, na jakie cele zostaną przeznaczone środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Całkowita pula do rozdzielenia wynosi prawie 16 milionów złotych i została podzielona na cztery kategorie. Rozpoczęcie głosowania miało miejsce 2 listopada o godzinie 12:00, a zakończenie planowane jest na 30 listopada o godzinie 12:00.

Inicjatywa ta jest nie tylko ważna dla rozwoju miasta, ale także stanowi doskonały sposób na integrację i aktywizację mieszkańców – zauważa Bartosz Masiełajć, bydgoski przewodnik, który oprowadza mieszkańców po mieście w ramach projektu BBO.

W Bydgoszczy od ponad dekady mieszkańcy mają możliwość wyboru projektów do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku, po procesie weryfikacji, pod głosowanie zostanie poddane aż 500 projektów. Propozycje od mieszkańców były zbierane od kwietnia do czerwca.