Bydgoszcz wita nadchodzące święta: montaż dekoracji i przygotowanie do jarmarku świątecznego

Chociaż do magicznego okresu świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze sporo czasu, Bydgoszcz już wprowadza atmosferę świąteczną. W tym celu, we wtorkowe przedpołudnie (14 listopada), na centralnym punkcie Starego Rynku pojawiła się olbrzymia choinka.

W najbliższą sobotę (18 listopada), choinka zostanie rozbłyskana mnóstwem światełek. W tym samym dniu odbędzie się uroczyste otwarcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego, znanego ze swojej unikalnej atmosfery.

Z Tucholskich Borów dotarła do Bydgoszczy 14-metrowa choinka. Na Starym Rynku została ona postawiona wczesnym rankiem 14 listopada. Już od następnego dnia rozpoczęły się prace nad zawieszaniem na niej konfetti i światełek.

Obecnie trwa także instalacja świątecznych dekoracji na terenie rynku oraz wzdłuż ulicy Mostowej. Ratusz poinformował, że z uwagi na wzrost cen energii elektrycznej, ilość tegorocznych ozdób będzie nieco mniejsza w porównaniu do poprzednich lat. Warto jednak zauważyć, że miasto od kilku lat korzysta z energooszczędnych diod LED w podświetlanych dekoracjach.

Zgodnie z tradycją Bydgoskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, artystyczne iluminacje świetlne zdobią różne zakątki miasta. W tym roku miejskie władze przygotowały dla mieszkańców kilkadziesiąt instalacji rozlokowanych na terenie jarmarku oraz w innych częściach miasta.