Mnóstwo smutku na Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy: Zmarł aspirant Marcin Sikora, wielki pasjonat ochrony środowiska

Po 13 latach służby w szeregach Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, aspirant Marcin Sikora niestety odszedł od nas, zmarł w czwartek, dokładnie 9 listopada. Wydział techniki kryminalistycznej, w którym służył, stracił bardzo zaangażowanego pracownika. Sikora nie tylko służył społeczeństwu jako policjant, ale także działał z ogromną pasją na rzecz ochrony środowiska.

Wielu mieszkańców Bydgoszczy zapamiętało go dzięki jego społecznej aktywności. Marcin Sikora był twarzą licznych akcji sprzątania lasów, rzek i różnych dzielnic miasta Bydgoszczy, jak również terenów sąsiedniej gminy Białe Błota. Swoje działania czynił z ogromnym zaangażowaniem i miłością do przyrody.

Popularność zdobył po raz pierwszy, kiedy pod koniec 2019 roku samodzielnie podjął się zadania posprzątania śmieci pozostawionych przez innych. Mieszkańcy po raz pierwszy usłyszeli o nim, gdy jako sierżant Sikora zdecydował się wziąć udział w akcji „Sprzątanie świata 2019”. Wówczas, jak sam tłumaczył, postanowił uporządkować swój kawałek Polski, a dokładniej teren Górzyskowa. Przez kilka dni, pracując samodzielnie, zgromadził ponad 100 worków pełnych śmieci, 60 starych opon oraz różnego rodzaju meble i telewizory.