Świętowanie 105. rocznicy odzyskania niepodległości: różnorodne wydarzenia dla mieszkańców Bydgoszczy

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości, które odbędzie się w sobotę, są już w pełni. Mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli okazję świętować ten wyjątkowy dzień poprzez śpiew, biegi czy jazdę na rowerze, a wszystko to z zamiarem uczczenia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W mieście zaplanowanych jest jednak wiele innych atrakcyjnych wydarzeń.

W Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury (K-PCK) przy pl. Kościeleckich, już w piątek (10 listopada) o godzinie 17, odbędzie się spotkanie oraz koncert stanowiące Wigilię Niepodległości. Organizatorzy przygotowali interesujący program na ten wieczór – krótka prelekcja skupiająca się na lokalnej historii z okresu około roku 1920 oraz występ finalistów IV Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

Młodzi wokaliści w wieku od 7 do 14 lat, którzy zostali wybrani podczas eliminacji wstępnych, zaprezentują utwory o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu bez żadnych opłat, gdyż wstęp jest wolny.