Rzeka jako największy atut Bydgoszczy: Wyjątkowy "Retro Jarmark na Wodzie"

Maciej Bakalarczyk, menedżer Starego Miasta i Śródmieścia w Bydgoszczy podkreśla konieczność wykorzystania unikalnych zalet miasta. Zawsze byliśmy miastem słynącym z pięknej rzeki, mówi, a stąd narodził się pomysł na jarmark na wodzie.

Wydarzenie o nazwie „Retro Jarmark na wodzie” zaplanowane jest na piątek i sobotę, 1 i 2 grudnia. Działać będzie na barce Lemara, która jest zakotwiczona przy nabrzeżu blisko Mostu Staromiejskiego. Od 22 listopada trwa tam już Bydgoski Jarmark Świąteczny. Bakalarczyk twierdzi, że koncepcja organizacji jarmarku na moście była swoista i niepowtarzalna. Przyznaje, że Bydgoszcz nie jest w stanie konkurować z największymi polskimi miastami pod względem skali takich imprez. Niemniej jednak, możemy wykorzystać naszą unikalność. Nasza rzeka to bezcenny skarb i źródło inspiracji, co skłoniło nas do zorganizowania jarmarku na wodzie – tłumaczy Bakalarczyk.

Sceną „Retro Jarmarku na wodzie” będzie historyczna barka Lemara, nad którą pieczę sprawuje Miejskie Centrum Kultury. Barka zostanie specjalnie oświetlona dla tej okazji. W jej ładowni mieścić się będą stoiska, na których oferowane będą jedynie produkty i przysmaki od lokalnych producentów z Bydgoszczy.