Targi pracy w bydgoskiej hali "Łuczniczka" – szeroka oferta dla młodzieży i dorosłych

W czwartek, 23 listopada, hala „Łuczniczka” w Bydgoszczy przekształciła się w gwarny rynek pracy. Oferty zatrudnienia skierowane do młodych ludzi i osób dorosłych były prezentowane przez wiele firm z różnych dziedzin.

Aż 57 komercyjnych przedsiębiorstw i 11 instytucji publicznych miało okazję zaprezentować swoje propozycje pracy podczas tego wydarzenia. Zróżnicowana paleta wystawców, obejmująca takie branże jak IT, meble, motoryzacja, logistyka, a także bankowość i finanse, oferowała szereg stanowisk dla różnorodnych specjalistów. Nie zabrakło również propozycji dla obcokrajowców przebywających w Bydgoszczy.

Odwiedzający targi mogli nie tylko zapoznać się z wymaganiami poszczególnych pracodawców, ale również uczestniczyć w warsztatach, konkursach czy wystąpieniach. Miał miejsce również punkt konsultacyjny CV oraz strefa, gdzie można było zrobić profesjonalne zdjęcie do swojego życiorysu. Dodatkowo, na miejscu można było skorzystać z bezpłatnych badań medycznych, takich jak pomiar ciśnienia tętniczego czy poziomu glukozy we krwi.

Targi odwiedzili w dużej liczbie studenci i młodzież szkolna. Osoby związane z kierunkami technicznymi mogły cieszyć się dużym wyborem ofert pracy. Studenci kierunków humanistycznych byli natomiast nieco rozczarowani, gdyż największą liczbę propozycji stanowiły oferty z branży produkcyjnej i handlowej. Wyraźnie mniej było ofert dla osób bez doświadczenia zawodowego i tych, które posiadały konkretne umiejętności techniczne.