Weekend pełen smakowitych doznań w Operze Nova podczas Festiwalu Kawy i Czekolady

Opera Nova w Bydgoszczy w sobotę 11 listopada stała się miejscem słodko-kawowego szaleństwa, które przyciągnęło tłumy mieszkańców miasta. Główne atrakcje stanowiły stoiska pełne uwodzących aromatów kawy oraz ekstrawaganckich słodyczy, które zaoferował odbywający się tam Festiwal Kawy i Czekolady. Wydarzenie miało swój finał tego samego dnia o godzinie 18.

Wiele bydgoskich rodzin, po uroczystym śpiewie na Starym Rynku z okazji Dnia Niepodległości wspólnie z lokalną kapelą Ferajna Bydgoska, zdecydowało się na spacer do Opery Nova i kontynuowanie świętowania na festiwalu. Organizatorzy zapewniali od rana różnorodność smaków, aromatów i form kawy do degustacji na miejscu. Nie zabrakło również ofert dla miłośników domowego parzenia – można było nabyć zarówno ziarna, jak i świeżo mieloną kawę na wynos.

Ale kawa to nie wszystko. Oprócz niej, goście mogli rozkoszować się aromatyczną herbatą oraz licznymi słodyczami. Festiwal gościł firmy oferujące czekolady o różnych smakach – od gorzkiej, poprzez deserową i mleczną, aż po białą i z dodatkami. Nie zabrakło różnorodności w innych słodyczach – miód, baklawa, ciasta, ciasteczka czy praliny. Dla tych, którzy preferowali coś mocniejszego, dostępne były także wino i pitny miód.