Wyróżnienia dla bydgoskich uczelni na Gali Sportu Akademickiego

Podczas Gali Sportu Akademickiego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (UKW) w Bydgoszczy oraz Wyższa Szkoła Gospodarki (WSG) w tym samym mieście, pochwalone zostały za swoje osiągnięcia. UKW został uhonorowany za najlepszą organizację imprezy, natomiast WSG zdobyła nagrodę dla czołowej uczelni niepublicznej w zestawieniu wyników Akademickich Mistrzostw Polski.

Studenci WSG okazali się zwycięzcami w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w dyscyplinie futsalu. Jest to tylko jeden z wielu sukcesów, które odnotowali reprezentanci tej uczelni podczas AMP. Dodatkowo, WSG zdobyła złoty medal w klasyfikacji szkół niepublicznych Akademickich Mistrzostw Polski.

Prezes KU AZS WSG Bydgoszcz, Filip Wiśniewski, wyraził swoją radość i satysfakcję z osiągnięć uczelni. Jak przyznaje, utrzymanie złotego medalu w klasyfikacji uczelni niepublicznych napawa go dumą. Podkreślił również, że placówka zanotowała znaczące miejsce w klasyfikacji medalowej AMP, plasując się na ósmej pozycji wśród wszystkich placówek edukacyjnych w Polsce.