Apel do kierowców o ostrożność w obliczu trudnych warunków drogowych: groźny wypadek w Nowym Dworze

W związku z niekorzystnymi warunkami na drogach, służby policyjne kierują apel do wszystkich kierujących, by zachować szczególną ostrożność i dostosować swoją prędkość do panujących na trasach warunków. To prośba o odpowiedzialne podejście do bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę, 9 grudnia, doszło do groźnej kolizji drogowej w miejscowości Nowy Dwór. Informacja o tym zdarzeniu dotarła do służb ratunkowych o godzinie 11.35. Jak poinformował dyżurny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, na jednej z tras doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego tragicznego zdarzenia cztery osoby odniosły obrażenia.

Na miejscu wypadku obecne są ekipy ratowników medycznych, strażaków oraz policjantów. Ruch na trasie, gdzie doszło do zdarzenia jest utrudniony. Służby policyjne przeprowadzają badania mające na celu ustalenie przyczyn tego nieszczęśliwego wypadku.

W związku z prognozowanymi na ten dzień słabymi opadami marznącego deszczu lub mżawki, które mogą powodować gołoledź, policjanci przypominają i radzą wszystkim kierującym, aby zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków. Najlepszą radą jest jednak zdjęcie nogi z gazu.