Bydgoska akcja charytatywna "Ciepło serca w słoiku": zakończenie 16. edycji

16. odsłona bydgoskiej inicjatywy charytatywnej „Ciepło serca w słoiku” dobiegła końca, niosąc ze sobą ciepło świąteczne dla potrzebujących. Finał tej pełnej serdeczności akcji miał miejsce na bydgoskim Rybim Rynku, 25 grudnia.

To już szesnasta odsłona tej powszechnie znanej i lubianej akcji charytatywnej, która każdego roku przynosi pomoc i optymizm potrzebującym. Zazwyczaj, finał odbywa się pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia na placu Wolności, jednak tym razem, ze względu na prowadzone prace, postanowiono go zorganizować na Rynku Rybim. Za tę dobroczynną inicjatywę odpowiadają Fundacja ChcePomagam i Przyjaciele oraz Aurelia Ratajczak, Ireneusz Nitkiewicz, Lidia i Wiktor Michalscy, Anna Niewiadomska, Monika Drapińska i Katarzyna Tomaszewska.

Przez okres do 19 grudnia trwało zbieranie darów w postaci żywności o długim terminie przydatności, takiej jak makaron, konserwy, kasza czy mąka. Zbierano również artykuły higieny osobistej, m.in. kosmetyki, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów czy maszynki do golenia, a także słodkości i zabawki dla dzieci. Wszystkie te dary trafiły w ręce potrzebujących jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – głównie do domów dziecka z Bydgoszczy i okolic, a także do bydgoskich ośrodków pomocy dla bezdomnych: Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn oraz Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi.