Bydgoska Opera Nova w gorączce przygotowań do koncertów sylwestrowych i noworocznych

Bydgoska Opera Nova jest obecnie w trakcie przygotowań do nadchodzących koncertów z okazji Sylwestra i Nowego Roku. Choć zadanie nie jest proste, to stanowi najbardziej radosną produkcję w tym sezonie artystycznym. Zespoły opery pracują nad specjalnym programem tych wyjątkowych koncertów, które mają na celu wprowadzić publiczność w nastrojowy klimat końca starego roku i powitania nowego.

Krawiectwo Opery Nova przybrało na niebiesko, symbolizując intensywne prace nad tworzeniem uroczystych strojów balowych. Stoły i maszyny są pokryte tiulem, satyną, szyfonem… W sumie na 20 błękitnych spódniczek zostało wykorzystanych aż 400 metrów lekkiego materiału. Urodziwa długa suknia, którą zdobią cekiny, wymaga posiadania talii osy, aby ją odpowiednio prezentować. To właśnie ona staje się przedmiotem zaciekawienia – która z sześciu solistek będzie miała zaszczyt ją nosić i rozbłyskiwać na scenie?

Tymczasem balet rozpoczął próby pod okiem wybitnej choreografki Pauliny Andrzejewskiej-Damięckiej. Chór z kolei, pod kierunkiem Henryka Wierzchonia i nadzorem reżysera Sebastiana Gonciarza, szlifuje repertuar. Orkiestra natomiast, oprócz swingowania, koncentruje się na aranżacjach ośmiu znanych kompozytorów, które są kluczowym elementem tegorocznego programu.