Bydgoszcz: Wykolejenie tramwaju na rondzie Fordońskim. Dwie osoby poszkodowane

Na skutek wykolejenia się tramwaju w Bydgoszczy, dwie ofiary doznały obrażeń. Służby ratunkowe zostały powiadomione o incydencie, jaki miał miejsce na rondzie Fordońskim przed godziną 11 dnia 5 grudnia (wtorek). Na miejscu zdarzenia, na środku ronda, znaleziono wykolejony tramwaj typu Konstal, poruszający się w kierunku Fordonu. Ruch tramwajowy w tym obszarze został całkowicie sparaliżowany.

Nieoficjalne informacje sugerują, że przyczyną wykolejenia było utracone napędzenie tramwaju, które wpadło pod drugi wagon i go uniosło. W wyniku tego zdarzenia doszło do całkowitego wykolejenia pojazdu.

Załoga nadzoru ruchu z Miejskich Zakładów Komunikacyjnych jest obecna na miejscu zdarzenia i czeka na ciężki sprzęt do odholowania uszkodzonych wagonów i odblokowania ruchu. Czas potrzebny na przywrócenie normalnej sytuacji nie jest jeszcze znany. Jedna z pasażerek została przewieziona do szpitala. Druga karetka została wezwana na miejsce, ponieważ kolejna osoba zgłosiła dolegliwości bólowe – poinformowała Lidia Kowalska, reprezentantka biura prasowego policji w Bydgoszczy.