Zawieszenie kiry na radiowozach bydgoskiej policji jako hołd dla poległych w służbie kolegów z Wrocławia

Na pojazdach policyjnych w Bydgoszczy widnieją teraz kiry – to symbol pamięci i szacunku dla dwóch policjantów z Wrocławia, którzy tragicznie zginęli podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych. Jak tłumaczą funkcjonariusze, to gest solidarności i hołdu dla tych, którzy ofiarnie oddali życie w imieniu bezpieczeństwa publicznego.

Kolejni policjanci, którzy zostali ranni w wyniku strzelaniny we Wrocławiu, niestety nie przeżyli. Ich śmierć jest bolesnym przypomnieniem o zagrożeniach związanych z codzienną służbą. We wtorek 5 grudnia o godzinie 17:00, syreny policyjne rozbrzmiały w całym kraju, oddając hołd poległym funkcjonariuszom i uczczenie ich ofiary. Sprawcą tragedii okazał się Maksymilian F., który śmiertelnie postrzelił dwóch stróżów prawa.

Policyjne syreny i kiry na radiowozach to wymowne znaki żałoby i szacunku dla zmarłych policjantów. To wyraz pamięci o tych, którzy stawili czoła niebezpieczeństwu i zapłacili za to najwyższą cenę.

Jarosław Szymczak, Komendant Główny Policji, w swoim liście do funkcjonariuszy wezwał do refleksji: „W świecie pełnym zagrożeń zatrzymajmy się”. Wezwał do wspólnego oddania hołdu poległym kolegom, podkreślając jedność i pamięć o nich. „Niech zabrzmią syreny naszych radiowozów na ich cześć” – napisał.