Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w Bydgoszczy: Gala w Miejskim Centrum Kultury

Trzeciego grudnia każdego roku na całym globie organizowane są obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. W tym dniu, mieszkańcy Bydgoszczy celebrowali to wydarzenie w poniedziałkowe popołudnie. Wybranym na tę okazję miejscem była lokalizacja o szczególnym znaczeniu dla kulturalnej mapy miasta – Miejskie Centrum Kultury.

Uroczystość ta była również okazją do uhonorowania dwunastu osób i organizacji, które swą działalnością rzeczywiście wpływają na życie osób niepełnosprawnych. Wśród laureatów znajdują się zarówno młode jak i starsze osoby, z różnorodnymi doświadczeniami życiowymi. Część z nich sama boryka się z różnymi formami niepełnosprawności. Inni zasłynęli ze swoich działań na rzecz osób niepełnosprawnych, gdy w ich rodzinach pojawiły się dzieci z niepełnosprawnościami.

Wyróżniony jako ostatni był Kamil Najdrowski – 26-letni student Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który od lat zmaga się z problemem łamliwości kości. Pomimo swojej niepełnosprawności, Kamil każdego dnia dowodzi, że choroba nie jest przeszkodą w realizacji swoich pasji oraz pomaganiu innym. Jego zainteresowania to między innymi jazda na wózku inwalidzkim oraz handbike’u.