Już ponad 588 tys. osób korzysta z mLegitymacji emeryta-rencisty: elektroniczne ułatwienie dla seniorów

Zaczynając od 2023 roku, ZUS wprowadził nowość dla swoich świadczeniobiorców – mLegitymację emeryta-rencisty. Jest to elektroniczna wersja klasycznej legitymacji, dostępna do wykorzystania na urządzeniach mobilnych jak telefony czy tablety. Proces jej uzyskania jest prosty, wymaga jedynie instalacji aplikacji mObywatel na smartfonie oraz dodania dokumentu do systemu.

Mimo że standaryzowane rozwiązanie jest stosunkowo nowym pomysłem, już teraz korzysta z niego przeszło 588 tysięcy osób pobierających świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Elektroniczna legitymacja emeryta lub rencisty stanowi wielkie udogodnienie, szczególnie dla seniorów korzystających ze smartfonów. Dzięki temu rozwiązaniu, nie muszą oni nosić ze sobą tradycyjnej, plastikowej karty potwierdzającej ich status. Prezentacja mLegitymacji na ekranie telefonu komórkowego jest równoznaczna z potwierdzeniem uprawnień do korzystania ze świadczeń zdrowotnych oraz ulg i zniżek, na przykład na bilety komunikacji publicznej – wyjaśnia Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.