Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

Rywalizację o charakterze sportowym, zorganizowaną z okazji „mikołajek”, podjęło kilkadziesiąt osób. Był to turniej tenisa stołowego, a jego uczestnikami byli członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza. Areną zmagań stały się obiekty „Zawiszy” w Bydgoszczy.

Impreza o znaczeniu diecezjalnym przyciągnęła graczy podzielonych na cztery grupy wiekowe. Większość uczestników stanowili ministranci i duchowni. Mateusz Dembecki, lektor z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy, podał, że poziom rywalizacji był wysoki od pierwszych chwil, ale mimo to wszystko przebiegało w atmosferze sportowej rywalizacji. Każdy zawodnik zakończył turniej z uśmiechem na ustach.

W kategorii dla uczniów klas 2-5 szkół podstawowych, podium zdobyli: Antoni Kaszuba z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy na pierwszym miejscu, następnie Dariusz Gołata z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy, a na trzecim i czwartym miejscu uplasowali się Ryszard Magierowski i Jan Magierowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy.

W grupie uczniów klas 5-8 szkół podstawowych, triumfował Jan Kaszuba z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajął Krzysztof Białkowski, trzecie Antoni Szczęśniak, a czwarte Paweł Magierowski – wszyscy oni reprezentują parafię NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy.