Po 10 grudnia zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy dla pociągów, a ceny biletów pójdą w górę

Przewoźnik kolejowy Polregio poinformował o nadchodzących zmianach w rozkładzie jazdy oraz podwyżce cen biletów, które wejdą w życie od 10 grudnia. Zmieni się m.in. obsługa połączeń na linii Łódź Kaliska – Toruń. Dodatkowo, wprowadzone zostaną bezpośrednie połączenia Bydgoszczy z Kluczborkiem.

Na trasie między Łodzią Kaliską a Toruniem Polregio będzie obsługiwane przez REGIO, oferując dwa pary pociągów codziennie oraz jedną parę od poniedziałku do piątku na trasie Łódź Kaliska – Toruń – Bydgoszcz Główna. Ta konkretna trasa była dotychczas zarządzana przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną, ale teraz przejął ją Polregio.

Z kolei mieszkańcy Bydgoszczy zyskają bezpośrednie połączenie kolejowe z Kluczborkiem. Jest to efekt skierowania części pociągów relacji Kluczbork – Poznań i Poznań – Bydgoszcz w jednym kierunku.

Dodatkowo, dla niektórych pociągów na trasie Bydgoszcz Główna – Toruń Główny planowane jest przywrócenie postoju na stacji Cierpice. Z kolei od 1 stycznia 2024 roku uruchomione zostaną nowe pociągi w soboty, niedziele i święta, które będą kursować między Bydgoszczą Główną a Toruniem Głównym: godzina odjazdu z Bydgoszczy to 15:39, a przyjazdu do Torunia – 16:25; odjazd z Torunia o godzinie 19:00, a przyjazd do Bydgoszczy – 19:47.