Problem nieodpowiedniego parkowania na terenach zielonych w Bydgoszczy

Zorganizowany w sobotę 25 listopada br., festiwal pływania w lodowatej wodzie Brdy, Focus Ice Swimming Bydgoszcz Festival, to wydarzenie, które budzi wiele pozytywnych emocji. Niemniej jednak, jak podaje przewodniczący Bydgoskiego Ruchu Miejskiego Paweł Górny, znów pojawił się problem nieodpowiedniego parkowania samochodów na zielonych terenach wyspy Młyńskiej.

Podczas festiwalu na terenach zielonych zaparkowanych zostało wiele samochodów – nie tylko te należące do służb medycznych, ale także sporo innych pojazdów, zarówno tych należących do organizatorów, jak i prywatne. Jak zauważył Górny, żaden z tych samochodów nie był używany do załadunku czy rozładunku towarów – zwyczajnie stały zaparkowane na terenach zielonych.

Niestety, problem ten jest powtarzający się i choć dla niektórych może wydawać się niewielki, warto podkreślić jego długoterminowe konsekwencje. Parkowanie pod drzewami lub na terenach zielonych może prowadzić do uszkodzeń, które mogą stać się widoczne dopiero po kilku latach. Pomimo tego, że miasto zawiera z organizatorami imprez umowy określające zasady parkowania w miejscach publicznych, nadal zdarzają się sytuacje, w których te regulacje są ignorowane. Warto jednak zauważyć, że mieszkańcy Bydgoszczy coraz częściej zgłaszają takie zachowania, co prowadzi do interwencji służb.