Sukces bydgoskiej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wysoka suma zebranych darowizn

Osiągnięcie finałowego rozrachunku środków zgromadzonych podczas ostatniego finału WOŚP w Bydgoszczy przewiduje się w marcu. Niemniej jednak, już teraz kwota zebrana przez zdecydowane wsparcie mieszkańców Bydgoszczy oraz wolontariuszy jest imponująca.

Kończymy 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z imponującą deklarowaną sumą 618 522,75 złotych, do której dodajemy jeszcze 55 322 złote zgromadzone w eSkarbonce. Ta informacja została ogłoszona w niedzielę wieczorem, 28 stycznia, przez Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy, który wyraził swoje uznanie dla społeczności.

Na ulicach miasta niezwykle zaangażowani byli wolontariusze – łącznie aż 750 osób. Miasto mogło również pochwalić się hojnością swoich obywateli.

W skali całego kraju, do tej pory zgromadzono (kwota deklarowana) 175 milionów 426 tysięcy złotych. Ale to jeszcze nie koniec – licytacje WOŚP nadal trwają, a ich zakończenie przewidywane jest na luty. Sztab WOŚP w Bydgoszczy wystawił na aukcję ponad 150 przedmiotów. Najwyższą cenę osiągnął model szkunera „Independence” 1775 wykonany przez prezydenta Bydgoszczy – Rafała Bruskiego, którego cena wyniosła 10 tysięcy 300 złotych. Wśród innych atrakcyjnych licytacji znalazły się złoty kask Tomasza Golloba, wizyta w Ministerstwie Cyfryzacji w towarzystwie ministra Krzysztofa Gawkowskiego czy warsztaty czekoladowe z Aleksandrą Sową Trzebińską i Pawłem Małeckim. Więcej informacji na temat bydgoskich aukcji WOŚP można znaleźć tutaj.