Podsumowanie rocznej działalności Grupy Wsparcia Uchodźców "Bydgoszcz Pomaga Ukrainie"

Za nami 12 miesięcy aktywnej działalności punktu wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, zlokalizowanego w Bydgoszczy. Działacze społeczni, którzy przez ten czas dwukrotnie zmieniali swoją siedzibę, nie zamierzają spocząć na laurach. Plany na kolejny rok są już gotowe i wciąż mają na celu niesienie pomocy potrzebującym.

Grupa „Bydgoszcz Pomaga Ukrainie” została stworzona w obliczu agresji Rosji na Ukrainę, której początek miał miejsce w lutym 2022 roku. Od kwietnia 2022 roku aż do końca lutego 2023 roku, wolontariusze niosą pomoc potrzebującym w punkcie zlokalizowanym na ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. Później, wsparcie przeniosło się na ulicę Kościuszki w dzielnicy Bocianowo. Z kolei od lipca, wszyscy chętni mogą składać i odbierać dary w budynku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, znajdującego się przy ulicy Chodkiewicza 30.

Rok 2023, pomimo przeprowadzek i wielu wyzwań, był dla nas pełen aktywności i dał nam ogromną satysfakcję. Wszystko to dzięki hojności i wsparciu wielu osób. W ciągu tych dwunastu miesięcy zgłosiło się do nas aż 3615 rodzin, co w sumie daje 12120 osób wymagających pomocy. Dziękujemy za zaufanie i mamy nadzieję, że nasza działalność będzie mogła trwać i rozwijać się nadal!