Zmiany w szkolnictwie Bydgoszczy: nowe kierownictwo 19 placówek oświatowych w 2024 roku

Przywitanie Nowego Roku w Bydgoszczy będzie oznaczało fundamentalne zmiany dla sektora oświaty. Mowa o tym, że w roku 2024 dojdzie do zmiany kierownictwa w dziewiętnastu placówkach edukacyjnych nadzorowanych przez samorząd miejski.

Zmiana na stanowisku kuratora oświaty dla regionu kujawsko-pomorskiego zakończyła się z końcem grudnia ubiegłego roku. Marek Gralik został zastąpiony przez Grażynę Dziedzic, która ma za sobą doświadczenie jako dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego. Ale to nie koniec zmian, jakie czekają lokalny sektor oświaty. W ciągu roku 2024 przewiduje się wybór dyrektorów dla dziewiętnastu różnych instytucji oświatowych w Bydgoszczy, w tym szkół, przedszkoli i Młodzieżowych Domów Kultury.

Przedstawiciele miasta już rozpoczęli proces wyboru nowego kadrowego lidera pierwszej z tych instytucji. Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Przedszkola nr 33 w Bydgoszczy zostało opublikowane 16 stycznia. Powodem, dla którego placówka ta szuka nowego dyrektora, jest przejście obecnej dyrektorki na emeryturę. Osoby zainteresowane mogą w dalszym ciągu składać oferty aż do 31 stycznia. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej Miasta Bydgoszczy.