Kwestionowanie postawy radnych Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej w Bydgoszczy

Przedstawicielki Rady Miasta Bydgoszczy, podczas wtorkowej konferencji prasowej, zgłosiły szereg zarzutów wobec radnych partii Prawo i Sprawiedliwość. Krytyka dotyczyła m.in. ich kontrowersyjnych wypowiedzi na temat społeczności LGBT oraz braku współpracy z samorządem.

Zarzuty o charakterze personalnym wymierzone w kilku radnych PiS były głównym tematem konferencji. Przedstawione zostały przypadki kontrowersyjnych komentarzy radnych na temat społeczności LGBT i marszu kobiet.

Podczas konferencji, uczestnicy zwrócili również uwagę na fakt nieudzielania przez radnych PiS wsparcia dla projektów i inicjatyw Platformy Obywatelskiej, które miały na celu rozwój miasta.

– Jesteśmy zdania, że nie można dopuszczać do sytuacji, gdy mieszkańcy Bydgoszczy są obrażani; w którym miasto, znane do tej pory ze swojej otwartości i tolerancji, zaczyna dzielić obywateli na lepszych i gorszych, a radni miasta Bydgoszczy publikują obraźliwe komentarze – podkreśla Monika Matowska, przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy.