Łukasz Schreiber, kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy: "Porównajmy się z miastami takimi jak Lublin, Szczecin czy Katowice"

Podczas niedzielnej debaty z obywatelami miasta, Łukasz Schreiber, reprezentant Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydat na prezydenta Bydgoszczy, podkreślał konieczność porównywania Bydgoszczy z innymi miastami o podobnej skali. Miał tu na myśli Lublin, Szczecin czy Katowice.

Jak podkreślił Łukasz Schreiber, konfrontacja z wyżej wymienionymi miastami pokazuje, że tempo rozwoju Bydgoszczy nie jest satysfakcjonujące. W ramach kampanii wyborczej postawił więc hasło „Naprzód Bydgoszcz”. Kandydat na stanowisko prezydenta miasta jasno zaznaczył także, że w swojej kampanii nie zamierza tworzyć niepotrzebnych wrogów. Wyjaśnił, że przeciwnikiem, z którym musi zmierzyć się miasto nie jest Rafał Bruski, ale kwestie, z którymi boryka się Bydgoszcz.

Kluczowym elementem programu wyborczego Łukasza Schreibera ma być wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej. To pierwszy punkt, który kandydat postanowił zaprezentować publiczności podczas niedzielnego spotkania.