Ogłoszenie ZDMiKP o przewidywanych utrudnieniach w ruchu 9 lutego w centrum miasta – protest rolników

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) ostrzega, że 9 lutego, w godzinach od 8.00 do 10.00, około 400 pojazdów ma zamiar wjechać do serca miasta. W związku z tym, przez cały owy dzień można się spodziewać kłopotów z poruszaniem się po drogach znajdujących się w centralnej części miasta. Trudności nie ominą również miejskiej komunikacji.

Do Bydgoszczy traktory oraz pojazdy ciężarowe mają zamiar wjechać z pięciu różnych kierunków: od Nakła, Koronowa, Osielska, Białych Błot oraz Torunia. Już wtedy prawdopodobne są pierwsze utrudnienia na takich ulicach jak: Nakielska, Gdańska, Fordońska, Szubińska czy Grunwaldzka. Kolumna będzie pod ścisłym nadzorem policji, która dodatkowo będzie kierować ruchem na skrzyżowaniach znajdujących się na trasie przejazdu.

Od godziny 8.00 do 10.00 wszystkie nadjeżdżające do centrum pojazdy rolnicze będą kierowane na ulicę Focha przy Urzędzie Wojewódzkim oraz częściowo na ulicę Jagiellońską i ulicę Bernardyńską. Z chwilą przyjazdu kolumn, ulice Jagiellońska i Focha zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego na odcinku od ronda Jagiellonów do ulicy A. Czartoryskiego. Ze względu na skalę protestu, zalecamy unikanie tego obszaru miasta już od godziny 7.00.

Dodatkowo, w ciągu dnia tramwaje przemieszczające się przez rondo Jagiellonów będą poruszać się ze zmniejszoną prędkością, a nawet może dojść do całkowitego wstrzymania ruchu.

Protest przed Urzędem Wojewódzkim ma szansę trwać do późnych godzin wieczornych. Apelujemy do kierowców, aby w piątek (9 lutego) omijali obszar ronda Jagiellonów oraz ulic Focha, Bernardyńskiej i Jagiellońskiej. Na tych odcinkach można spodziewać się poważnych utrudnień i znacznego spowolnienia ruchu.