Modernizacja schodów łączących ulicę Toruńską z Cmentarzem Bohaterów Bydgoszczy: ogłoszono przetarg

Rozpoczęła się procedura przetargowa na odnowienie schodów, które stanowią połączenie ulicy Toruńskiej z Cmentarzem Bohaterów w Bydgoszczy. Ten projekt jest częścią szerzej zakrojonego programu, zwanej Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Wszystko to stało się możliwe dzięki 132 głosom mieszkańców, którzy poparli tę inicjatywę.

Schody te zlokalizowane są między dwiema nieruchomościami przy ul. Toruńskiej, o numerach 86 i 88, i rozciągają się aż do lodowiska Torbyd. Ich końcowy punkt znajduje się tuż przy wejściu do Cmentarza Bohaterów Bydgoszczy. Służą one jako szlak nie tylko dla mieszkańców Wzgórza Wolności udających się do pobliskich hal sportowych.

Kiedy brakuje chodnika na Trasie Uniwersyteckiej, niektórzy wybierają trudniejszą trasę – przechodzą przez kładkę Esperanto nad rzeką Brdą i kontynuują swoją drogę w kierunku ulicy Jagiellońskiej. Jednak obecny stan tych schodów pozostawia wiele do życzenia. Wyszczerbione stopnie stanowią zagrożenie dla przechodniów, a strome nachylenie tylko potęguje ryzyko potknięcia czy upadku.