Wizyta szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej w Bydgoszczy – gratulacje dla młodych mistrzyń i plany na przyszłość

Bydgoszcz miała okazję gościć prezydenta Polskiego Związku Piłki Nożnej 12 lutego. Wizyta ta była zaplanowanym etapem „tournee” prezydenta po regionalnych związkach piłki nożnej.

Szef polskiej federacji futbolowej skierował swoje gratulacje do młodych zawodniczek z UKS Tęcza Bydgoszcz, które zdobyły tytuł mistrzyń Polski w kategorii U-17 w futsalu. Oprócz tego, spotkał się z prezydentem miasta Bydgoszczy, gdzie rozmawiał o potencjalnej możliwości organizowania meczów nawodnionych turniejach, które będą miały miejsce na terytorium Polski.

Prezes Kulesza wyjaśnił cel swojej wizyty w Bydgoszczy: „Zdecydowałem, że po dwóch latach pełnienia funkcji prezydenta Polskiego Związku Piłki Nożnej, odwiedzę wszystkie regionalne związki. To jest dziesiąty regionalny związek, który odwiedziłem. Wiedziałem, że te młode zawodniczki zdobyły Mistrzostwo Polski U-17, więc było to doskonałą okazją, aby im pogratulować i wręczyć nagrody od Polskiego Związku Piłki Nożnej”.

Kulesza dodatkowo podkreślił, że gratulacje dla młodych mistrzyń to nie jedyny cel jego wizyty. „W trakcie mojego pobytu w Bydgoszczy, odbyłem spotkanie w ratuszu z prezydentem miasta. Omawiane były potencjalne plany dotyczące przyszłych turniejów piłkarskich, ale na ten moment decyzje są wstępne. Nie chcę na razie składać ostatecznych deklaracji, choć rozmowy w tej kwestii już się rozpoczęły.”

W roku 2025 Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy Kobiet do lat 19 w piłce nożnej, a rok później, w 2026 roku, na polskich stadionach odbędą się Mistrzostwa Świata do lat 20.