Policja i Zarząd Dróg w Bydgoszczy łączą siły w akcji "Zero tolerancji" na nieprzestrzeganie przepisów na przejściach dla pieszych

W Bydgoszczy miała miejsce wyjątkowa inicjatywa koordynowana przez lokalną policję i Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Akcję, nazwaną „Zero tolerancji”, zorganizowano z myślą o egzekwowaniu prawidłowego zachowania na przejściach dla pieszych. W ciągu zaledwie jednej godziny służby odnotowały aż 11 sytuacji, gdzie przechodnie ignorowali sygnalizację świetlną.

Podczas tej akcji funkcjonariusze drogówki oraz pracownicy zarządu dróg skupili swoją uwagę na obszarze w okolicach skrzyżowania ulic Akademickiej i Kaliskiego w Fordonie. To właśnie tam miało miejsce tragiczne zdarzenie w połowie stycznia, kiedy to 14-letnia dziewczyna zginęła pod kołami tramwaju.

Polscy policjanci, z miasta nad Brdą, mają za zadanie nie tylko egzekwować prawo, ale również współpracować z innymi instytucjami w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. W ramach realizacji tych celów podczas akcji „Zero tolerancji” jeden z funkcjonariuszy, wraz z przedstawicielem zarządu dróg, monitorował ruch pieszych za pomocą ekranów monitoringu zlokalizowanych w budynku przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Tymczasem inni policjanci, przebywający na miejscu skrzyżowania, reagowali na wykroczenia pieszych, które zostały zarejestrowane przez kamery systemu ITS umieszczone przy przejściu – jak informuje młodszy aspirant Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.