Przerwa w dostawie wody po uszkodzeniu sieci wodociągowej na ulicy Gajowej w Bydgoszczy

Kłopoty z siecią wodociągową nawiedziły ulicę Gajową w Bydgoszczy, w województwie kujawsko-pomorskim. W wyniku awarii, droga została podtopiona i czasowo zamknięta dla użytkowników. Niektóre domy tymczasowo straciły dostęp do bieżącej wody. Specjaliści podejmują starania, aby jak najszybciej przywrócić normalne funkcjonowanie.

Zgłoszenie o poważnym przecieku na numerze 80 ulicy Gajowej, operatorzy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy otrzymali we wtorkowy poranek, nieco po godzinie czwartej.

Służby techniczne potwierdziły nie tylko przeciek, ale również następujące po nim zapadanie się jezdni. W konsekwencji, musieliśmy odciąć dostawę wody na kilka pobliskich ulic, między innymi: Gajową, Skłodowskiej-Curie i Powstańców Wielkopolskich. Ruch na fragmencie ulicy Gajowej pomiędzy Bartosza Głowackiego a Powstańców Wielkopolskich został tymczasowo zawieszony – informuje Mirosława Chabowska z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.

Obecnie bez dostępu do wody są budynki na ulicy Gajowej pomiędzy Bartosza Głowackiego a Pałucką. Nasze zespoły są teraz zaangażowane w prace mające na celu znalezienie miejsca i przyczyny awarii. Będziemy na bieżąco informować o postępach w pracach – dodaje Chabowska.