Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, z nadzieją na reelekcję, zapowiada kolejne projekty dla miasta

W najbliższych wyborach, Rafał Bruski – obecny prezydent Bydgoszczy – planuje ubiegać się o ponowne piastowanie tego stanowiska. W sobotę, podczas konferencji prasowej, dokonał podsumowania swoich dotychczasowych działań jako prezydent miasta i przedstawił plany na przyszłość.

Podczas swojej kadencji, Bruski skupił się na wielu projektach mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców Bydgoszczy. Prace obejmowały m.in. renowację Teatru Kameralnego, odnowienie Młynów Rothera oraz basenu Astoria. Dodatkowo dokonano wymiany taboru tramwajowego i przeprowadzono rewitalizację nabrzeża Wisły w Starym Fordonie.

Na konferencji prasowej Bruski podsumował realizacje swoich obietnic wyborczych z 2018 roku i przedstawił plany na kolejną kadencję. Zapowiedział już przygotowanie kolejnych projektów dla miasta.

– Myślę, że w ciągu 2-3 miesięcy uda nam się określić konkretne obszary do dalszego rozwoju. Chcemy skupić się na termomodernizacji wszystkich szkół w Bydgoszczy, mamy już przygotowane 20-30 projektów, na które czekają środki z KPO. Kwestie środowiskowe i energetyczne są mocno dofinansowywane – powiedział Rafał Bruski, reprezentujący KKW Koalicję Obywatelską.

Bruski zapewnił również, że mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli aktywnie uczestniczyć w decydowaniu o kolejnych inwestycjach poprzez udział w konsultacjach społecznych.