Rozpoczęcie lutego przynosi zmiany w bydgoskim systemie komunikacji miejskiej

Pierwsze dni lutego przyniosły pewne zmiany w komunikacji miejskiej Bydgoszczy. Trzeba jednak podkreślić, że nie dotyczą one kwestii nadrzędnej – częstotliwości odjazdów pojazdów.

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto zahaczyć o to, co dopiero ma miejsce w lutym, ale jeszcze nie zostało formalnie ogłoszone przez lokalnych drogowców. Pasjonaci komunikacji miejskiej z pewnością z nadzieją oczekują na rychłe zakończenie prac związanych z kanalizacją, które miały wpływ na funkcjonowanie kilku linii autobusowych. Zakończenie tych prac umożliwi powrót do normalnej trasy.

Prace te miały szczególny wpływ na obszar skrzyżowania ulic Staszica, Kopernika i Paderewskiego. W wyniku konieczności wykonania wykopu w tym miejscu, konieczna była zmiana trasy dla autobusów numer 52, 59, 60 i 64. Obecnie muszą one korzystać z alternatywnej trasy prowadzącej przez dość ciasną ulicę Piotrowskiego oraz ulicę Jagiellońską, która w godzinach popołudniowego szczytu jest zazwyczaj mocno zakorkowana. Zmiana trasy autobusów również przyczyniła się do wzrostu korków na tej trasie. Warto jednak pamiętać, że na pierwotnej trasie istnieje specjalny pas dla autobusów na ulicy 3 Maja.