ZDMiKP zapowiada kontynuację inwestycji w infrastrukturę rowerową w Bydgoszczy

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje, że w nadchodzących miesiącach planowane jest zakończenie kilku ważnych inwestycji dotyczących infrastruktury rowerowej. Wśród nich znalazło się ukończenie budowy ścieżek rowerowych przy nowo wybudowanych mostach oraz na osiedlu Tatrzańskim, gdzie realizowany jest odcinek tzw. Wielkiej Pętli Fordonu. W planach jest również instalacja dodatkowych 500 stojaków dedykowanych do parkowania rowerów. ZDMiKP ogłasza także, że zamierza przystąpić do realizacji dalszych 6 km nowych tras rowerowych.

Rok miniony był szczególnie pomyślny dla rozbudowy sieci dróg dla cyklistów w Bydgoszczy. Łącznie powstało blisko 10 km nowych tras rowerowych. Nowo wytyczone szlaki można znaleźć m.in. przy ulicach Smukalskiej, Jeździeckiej, ale także na bulwarach nad rzeką Brdą czy Wisłą w Starym Fordonie. Niezwykle istotnym elementem są także kontrapasy w Śródmieściu.

Prace nad kolejnymi odcinkami mają nabrać tempa już wczesną wiosną. Wtedy to planowane jest zakończenie prac wykończeniowych przy nowych mostach Kazimierza Wielkiego, które powiązane były z budową dróg rowerowych wzdłuż tegoż ciągu komunikacyjnego i na skrzyżowaniach ulic Fordońskiej oraz Toruńskiej. ZDMiKP podkreśla, że powstało tu również połączenie w kierunku bulwarów, które także mają zostać wkrótce odnowione. Łączna długość tych ścieżek wynosi około 1,8 km.

W międzyczasie ruszyły prace nad realizacją kolejnych odcinków Wielkiej Pętli Fordonu, wzdłuż ulic Wierchowej i Geodetów. Jest to projekt o długości około 1 km, który został wybrany do realizacji przez samych mieszkańców Bydgoszczy podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.