Tragiczny wypadek drogowy: Samochód osobowy śmiertelnie potrącił 63-latkę

Środowy wieczór, 7 lutego, przyniósł tragiczne wiadomości z regionu Nakła. W miejscowości Paterko doszło do dramatycznego wypadku drogowego, którego ofiarą padła 63-letnia kobieta z gminy Kcynia. Funkcjonariusze nakielskiej policji pod nadzorem prokuratury zajmują się badaniem okoliczności tego wstrząsającego zdarzenia.

Przypadkowy incydent miał miejsce około godziny 17:40 na ulicy Kcyńskiej w Paterku. Według pierwszych ustaleń policji, 63-letnia pani, przechodząc przez jezdnię, została uderzona przez samochód osobowy marki Ford Focus. Na skutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła. Osoba za kierownicą forda – 33-letnia mieszkańca gminy Kcynia – nie doznała żadnych obrażeń i była trzeźwa. Śledztwo w sprawie tego tragicznego zdarzenia jest prowadzone przez funkcjonariuszy z nakielskiego wydziału kryminalnego pod nadzorem prokuratury.

Służby policyjne z Nakła apelują do społeczeństwa o zachowanie ostrożności na drogach i dbanie o właściwą widoczność. Przypominają, że przechodnie poruszający się po drogach po zmierzchu, poza terenem zabudowanym, są zobowiązani do noszenia elementów odblaskowych w celu poprawy swojej widoczności dla innych uczestników ruchu drogowego.