22-letni mężczyzna zatrzymany za rozbój – grozi mu do 15 lat więzienia

Policjanci z posterunku w Bydgoszczy-Szwederowie zareagowali na doniesienie o rabunku i brutalnym pobiciu. Zatrzymali 22-letniego agresora, który zaatakował i okradł ofiarę przed sklepem położonym przy ulicy Ugory w Bydgoszczy. Za swoje działania, mężczyzna teraz może spędzić do 15 lat za kratami.

W środku tygodnia, dokładnie 28 lutego, dyżurny komisariatu w Szwederowie otrzymał zgłoszenie o incydencie, który miał miejsce niedaleko sklepu na ulicy Ugory. Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, wysłał tam patrol. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, natknęli się na poszkodowanego 41-letniego mężczyznę.

Policja ustaliła, że napastnik zaatakował wybierającego się ze sklepu człowieka, wyrwawszy mu torbę pełną zakupów i uderzając go w twarz. Co więcej, podczas ucieczki zdarzało mu się rzucać w stronę pokrzywdzonego szklanymi butelkami.

Ofiara była jednak na tyle spostrzegawcza, że zauważyła, iż agresor ucieka w stronę jednej z pobliskich kamienic. Na podstawie tych informacji, funkcjonariusze natychmiast udali się w tamtą stronę. Wewnątrz budynku, na klatce schodowej, dostrzegli mężczyznę, którego wygląd bardzo przypominał rysopis sprawcy. 22-letni mężczyzna został zatrzymany na miejscu.

Załączony dowód w postaci zeznań świadków i poszkodowanego, pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutów rozboju. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Pierwszego dnia marca, prokurator zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego względem zatrzymanego mężczyzny.