Dwaj mężczyźni odpowiedzą za brutalne pobicie 51-latka na Szwederowie w Bydgoszczy

W wyniku dotkliwego pobicia 51-letniego mężczyzny, dwóch mieszkańców Bydgoszczy – 35-latek i 39-latek – zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Brutalna napaść miała miejsce pod jednym z opuszczonych budynków w bydgoskim osiedlu Szwederowo. Sprawcy pozostawili poszkodowanego bez jakiejkolwiek pomocy. Ze względu na poważne obrażenia, pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Za swoje działania, obaj agresorzy staną przed sądem.

Zdarzenie rozegrało się 5 marca na ulicy Konopnej w Bydgoszczy. Pewien przechodzień zauważył ciało mężczyzny leżące na ziemi, które nosiło liczne ślady pobicia, w tym opuchniętą twarz i wyraźne problemy z komunikacją. Natychmiast wezwał pomoc służb ratunkowych. Ofiara, mająca ciężkie obrażenia ciała, została natychmiast odtransportowana do najbliższego szpitala.

Dzięki nieugiętej pracy kryminalistów ze Szwederowa w Bydgoszczy, wspieranej przez ich kolegów z Komendy Miejskiej, udało się zatrzymać dwóch podejrzanych o te brutalne pobicie. Okazało się, że sprawcami są dwaj bydgoszczanie w wieku 35 i 39 lat.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, policjanci postawili obu mężczyzną zarzuty dotyczące pobicia, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieudzielenia pomocy osobie w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

Mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy informuje, że w ostatnią sobotę, sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące decyzją sądu. Mogą im grozić kary do 20 lat pozbawienia wolności. Jednak starszy z mężczyzn jest recydywistą, dlatego istnieje możliwość nałożenia na niego surowszej kary.