Podróżowanie z Bydgoszczy do Kołobrzegu stanie się łatwiejsze dzięki nowemu połączeniu kolejowemu

Zaplanowane na okres letnich wakacji, nowe połączenie kolejowe będzie ułatwiało podróż z Bydgoszczy do Kołobrzegu oraz powrót z wybrzeża. Ten dodatkowy komfort dla podróżnych oferuje Polregio, który planuje uruchomić połączenia od końca czerwca.

Pierwsze regularne kursy pociągów między Bydgoszczą a Kołobrzegiem mają nastąpić 22 czerwca. Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa, ogłosił informację o uruchomieniu przewozów na tej trasie. Pociąg o nazwie „Rybitwa” gwarantuje przyjemne warunki podróży, oferując takie udogodnienia jak klimatyzacja, dostosowanie dla osób niepełnosprawnych oraz dostęp do internetu wi-fi.

Cena połączenia ma również przyciągać podróżnych – koszt biletu w dwie strony wynosi jedynie 47 złotych. Podróż pociągiem między Toruniem, Bydgoszczą i Kołobrzegiem zajmie około pięciu godzin, natomiast bezpośrednia trasa z Bydgoszczy Głównej do Kołobrzegu potrwa 4 godziny i 25 minut. W trakcie podróży pociąg będzie również zatrzymywał się w takich miejscach jak Nakło nad Notecią, Piła, Jastrowie, Szczecinek, Białogard i Karlino.