Powstanie nowy plac zabaw dla dzieci na terenie Glinek i Rupienicy

Przytulne obszary Glinek i Rupienicy wkrótce doczekają się nowej atrakcji skierowanej do najmłodszych mieszkańców. W miejscu, które służy lokalnej społeczności jako teren rekreacyjny, powstanie nowoczesny plac zabaw. Będzie on wyposażony m.in. w mini skałki, na których dzieci będą mogły poćwiczyć swoje umiejętności wspinaczkowe, a także w różnorodne urządzenia oraz bezpieczne drabinki do zabawy.

Plac zabaw będzie zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie popularnego toru dla rolkarzy, znajdującego się między ulicami Cmentarną, Gniewkowską i Płowiecką. Ten rekreacyjny obszar cieszy się dużym uznaniem wśród obywateli Glinek i Rupienicy, a dodatkowo mieści m.in. boisko do siatkówki plażowej.

Teraz, już niedługo teren ten stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dzięki planowanemu placowi zabaw. Niektóre kolorowe urządzenia już stanęły na tym terenie, co jest zapowiedzią zbliżających się zmian. Wśród nich znalazła się np. żółta wieżyczka do wspinaczki, dostosowana nawet dla najmłodszych dzieci, jak również tzw. przeplotnia – drabinka umożliwiająca wspinanie się. Nie zapomniano również o ławkach i koszach na śmieci. Dodatkowo, przy polanie zbudowany zostanie podest, który ułatwi organizację wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych w tym miejscu.