Bydgoscy policjanci zatrzymali węgierskiego przemytnika migrantów na terenie Czyżyk

Funkcjonariusze prewencji z Bydgoszczy pełniący swoje obowiązki w miejscowości Czyżyki, zatrzymali kuriera transportującego migrantów. Ci ostatni nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Zatrzymanym okazał się obywatel Węgier, który w swoim samochodzie przewoził sześciu Syryjczyków. Po interwencji policjantów, kierowca i jego pasażerowie zostali przekazani do dyspozycji Straży Granicznej.

Sytuacja ta miała miejsce na terenie powiatu hajnowskiego, gdzie funkcjonariusze znów musieli zmierzyć się z kurierem przemycającym migrantów. Tym razem nielegalni migranci przekroczyli linię graniczną pomiędzy Polską a Białorusią.

Zatrzymanie nastąpiło podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Czyżyki (powiat hajnowski, gmina Hajnówka). Policjanci z bydgoskiego oddziału prewencji zatrzymali do kontroli osobowy samochód Toyota o wrocławskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą znajduje się obywatel Węgier. Przewoził on w swoim pojeździe sześciu Syryjczyków, z których dwóch podróżowało w bagażniku auta.

Po interwencji policjantów, Węgier oraz jego pasażerowie zostali przekazani Straży Granicznej. Za umożliwienie nielegalnego przekroczenia granicy, przemytnikowi grozi kara do ośmiu lat więzienia.