Poseł Stanisław Lamczyk apeluje o wsparcie dla Terminalu Intermodalnego Bydgoszcz-Emilianowo

Stanowisko Emilianowa ma istotne znaczenie nie tylko dla lokalnej społeczności, ale stanowi także ważny element w procesie rozwoju portów morskich Trójmiasta, szczególnie Gdyni. W związku z tym, informacje wskazujące na potencjalne problemy z projektem dotyczącym terminalu Bydgoszcz-Emilianowo wywołały reakcję posła Stanisława Lamczyka z Platformy Obywatelskiej, który reprezentuje województwo pomorskie.

Poseł Lamczyk skierował do Ministra prośbę o podjęcie natychmiastowych kroków mających na celu zapewnienie dodatkowego finansowania i wsparcia dla realizacji projektu Terminalu Intermodalnego Bydgoszcz-Emilianowo. Podkreślił, że biorąc pod uwagę zaawansowane prace oraz strategiczną wagę tego projektu dla rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego, kontynuacja prac jest wręcz niezbędna. Wezwanie te wysłał w ubiegłym tygodniu w formie interpelacji do ministerstw odpowiedzialnych za rolnictwo i infrastrukturę. Lamczyk pełni obecnie funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury.

Lamczyk apeluje do ministerstw o szybkie i konkretne działania, które pozwolą na kontynuowanie projektu Terminalu Intermodalnego Bydgoszcz-Emilianowo zgodnie z założonym planem. Jego interwencja jest szczególnie ważna, jako że ukazuje, że Emilianowo ma wsparcie nie tylko w Bydgoszczy, ale również poza nią.

Decydujące kroki dotyczące przyszłości projektu logistycznego w okolicach Bydgoszczy mogą zostać podjęte już w czwartek podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki. Tymczasem jutro w Sejmie odbędzie się spotkanie Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej, podczas którego zostanie podjęta próba wypracowania politycznego porozumienia wsparcia dla terminalu intermodalnego Bydgoszcz-Emilianowo.