Bydgoszcz przygotowuje się na wielkie wydarzenie – benefit dla Marszu Równości

W najbliższy weekend, dokładnie 22 czerwca, bydgoskie Miejskie Centrum Kultury przy ulicy Marcinkowskiego 12-14 stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia. To właśnie tutaj odbędzie się benefit wspierający trzecią edycję Bydgoskiego Marszu Równości, który jest silnym symbolem wsparcia dla społeczności LGBTQ+ w mieście.

Tego dnia odbycie się wiele atrakcji, organizatorzy przygotowali pełen harmonogram działań. Wśród nich znajdą się panele dyskusyjne, prezentacje artystyczne oraz licytacje z udziałem lokalnych twórców i działaczy społecznych.

Od godziny 12:00 do 20:00 odbywać się będzie kiermasz równości, na którym zgromadzą się bydgoscy artyści i rzemieślnicy. Uczestnicy będą mogli zakupić ich produkty, a także skosztować przysmaków przygotowanych przez Panią Ciasteczkową. Jednak prawdziwym hitem ma być panel dyskusyjny pod nazwą „Queer wątki w literaturze” oraz specjalne pokazy filmowe w Kino Orzeł.

Wieczorem o godzinie 20:00 planowany jest Drag Show. Odbędzie się ono w Music Cafe Szpulka, a zapowiada się jako prawdziwe widowisko pełne kolorów i emocji. Wcześniej, o godzinie 16:30 odbędzie się licytacja prowadzona przez bydgoską drag queen Dinę Dżaklinę TheBills. Będzie to zarówno głośna licytacja, jak i jej cicha wersja. Organizatorzy zaplanowali także rozgrywki gier RPG dla miłośników fantastyki.