Charytatywny festyn "W głowie się nie mieści" na rzecz małej Hani z Bydgoszczy

W sobotę, 8 czerwca, nad malowniczym Kanałem Bydgoskim zorganizowano charytatywny festyn pod hasłem „W głowie się nie mieści”. Przedsięwzięcie miało na celu zgromadzenie funduszy dla małej Hani Krakowskiej, mieszkanki Bydgoszczy. Dziewczynka ta potrzebuje wsparcia finansowego, aby sfinansować kosztowną operację w Stanach Zjednoczonych.

Hania, która niedawno skończyła 4 lata, przyszła na świat z rzadko występującym zespołem Pfeiffera. Ten genetyczny stan znajduje swój wyraz w tym, że czaszka dziewczynki rośnie wolniej niż jej mózg, co stwarza poważne problemy zdrowotne. Aby poradzić sobie z tą sytuacją, Hania regularnie musi przechodzić przez skomplikowane i bardzo kosztowne zabiegi chirurgiczne. Te procedury pomagają jej mózgowi prawidłowo się rozwijać.

Rodzice Hani są zaangażowani w ciężką walkę o zebranie środków na operację powiększenia czaszki w Nowym Jorku. Całkowity koszt tego zabiegu wynosi ponad 200 tysięcy dolarów – suma, która znacznie przekracza ich możliwości finansowe.

„Zrzutka dla Hanki” nadal trwa na stronie internetowej zrzutka – mówi Julita Krakowska, matka małej Hani. – Do tej pory udało nam się zgromadzić 285 tysięcy złotych, ale to wciąż nie jest wystarczająco dużo. Operacja jest zaplanowana na lato, więc każda inicjatywa, która przyspieszy zbiórkę jest dla nas nieoceniona.”

Aby pomóc w zbiórce funduszy dla Hani, Stowarzyszenie Pomimo Przeciwności z Bydgoszczy, we współpracy z partnerami takimi jak Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego, Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, Wydawnictwo Gaj i wielu innych sponsorów, zorganizowało charytatywny festyn pod tytułem „W głowie się nie mieści”. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 8 czerwca.