Wczorajszy wieczór przyniósł poważny wypadek samochodowy na trasie Pruszcza-Mąkowarsko

Jest to relacja z tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj, 6 czerwca, na drodze łączącej miejscowości Pruszcz i Mąkowarsko. W wyniku wypadku trzy osoby doznały obrażeń i konieczne było całkowite zamknięcie ruchu drogowego na tym odcinku przez kilka następnych godzin.

Wiadomość o zdarzeniu została przekazana przez strażaków ochotników z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Mąkowarsko oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Gostycyn. Strażacy ci byli bezpośrednio zaangażowani w działania na miejscu wypadku. Zgłoszenie o tym tragicznym zdarzeniu wpłynęło do nich niespełna pół godziny po godzinie 22:00.

Na wspomnianym odcinku drogi doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Ekstremalna siła uderzenia sprawiła, że jedno z pojazdów dachowało. Jak poinformowali strażacy, w obu autach łącznie podróżowały trzy osoby. Wszystkie one musiały zostać przewiezione do najbliższych szpitali na dogłębne badania przez ekipy ratownictwa medycznego.

Akcję ratowniczą prowadziło kilka jednostek straży pożarnej, zespoły medyczne oraz policjanci. Ci ostatni prowadzili czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności wypadku. W związku z tym, ten fragment drogi pozostawał zamknięty dla ruchu przez kilka godzin.