Nowe władze PKS Nova i województwa podlaskiego wprowadzają reformy dla poprawy sytuacji w firmie przewozowej

Zbigniew Wojno, nowo wybrany prezes PKS Nova, wspólnie z nowym zarządem województwa podlaskiego, rozpoczynają proces wprowadzania zmian mających na celu poprawę kondycji działającej na terenie ich regionu spółki transportowej. W trakcie specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przedstawiciele nowych władz zwrócili uwagę na niedociągnięcia poprzedniego zarządu i zaprezentowali swoją nową strategię dotyczącą zarządzania oraz finansowania spółki.

Aktualna sytuacja firmy PKS Nova nie jest satysfakcjonująca, co jest odczuwalne dla mieszkańców województwa podlaskiego. Zauważalny jest deficyt liczby połączeń autobusowych, co stanowi znaczące utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu dla lokalnej społeczności.

Według Danuty Targońskiej, istnieje pilna potrzeba zwiększenia liczby autobusów, ponieważ obecnie jest ich zdecydowanie za mało. Szczególnie brakuje połączeń autobusowych pomiędzy Łomżą a Białymstokiem.

Maria Zieniuk podkreśliła, że mimo iż Jedwabne jest miastem szeroko znanym, to jednak cierpi na brak autobusów. Obecnie, aby tam dotrzeć, konieczne jest przejechanie przez Łomżę, co jest bardzo niewygodne. Maria zaznaczyła, że tę sytuację należy jak najszybciej poprawić.