Plan redukcji miejsc parkingowych dla taksówek w Bydgoszczy

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, po przeprowadzonych rozmowach z przedstawicielami lokalnych korporacji taxi, podjęli decyzję o znacznym ograniczeniu liczby miejsc postojowych przeznaczonych dla taksówek. Około jedna czwarta z nich ma zostać usunięta, co dotyczyć będzie konkretnych ulic.

Aktualnie w Bydgoszczy jest 60 postojów taxi, które mogą pomieścić ponad 360 pojazdów. Pomimo tego, zauważono, że wiele tych miejsc pozostaje niewykorzystanych, co jest szczególnie frustrujące dla mieszkańców, którzy borykają się z brakiem miejsc parkingowych na osiedlach.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej postanowił sprawdzić, jak często i w jakiej liczbie kierowcy taxi korzystają faktycznie z wyznaczonych miejsc. – Analiza pokazała nam, że niektóre z miejsc parkingowych na kilka samochodów były zajmowane przez pojedyncze taksówki lub wręcz puste przez większą część dnia – wskazuje rzecznik ZDMiKP, Tomasz Okoński. – Dlatego też zdecydowaliśmy się na gruntowne przeorganizowanie systemu miejsc postojowych dla taksówek w naszym mieście. Wszystko przez to, że branża taxi dynamicznie się zmienia, a wielu klientów korzysta obecnie z usług zamawianych za pośrednictwem aplikacji mobilnych – wyjaśnia.