Straszliwy wypadek drogowy w Kąpiach – zginął młody policjant

Minioną sobotę, już na samym początku dnia, potężnie zszokowało okrutne zdarzenie drogowe, które miało miejsce w powiecie żnińskim. Z powodu tego tragicznego incydentu, życie utracił trzydziestoletni operator pojazdu osobowego.

Czas godziny 9:15 przyniósł nieszczęście dla mieszkańców małej miejscowości Kąpie, leżącej w gminie Łabiszyn. Tam doszło do szokującego zdarzenia, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: ciężarówka oraz samochód osobowy. Wstępne dochodzenie przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji wskazuje, że prowadzący ciężarówkę marki MAN, z nieznanych jeszcze powodów, na łuku drogi nieoczekiwanie zjechał na stronę przeznaczoną dla ruchu w przeciwnym kierunku. Niekontrolowany manewr doprowadził do katastrofalnej kolizji z samochodem suzuki vitara, który poruszał się prawidłowo swoim pasem ruchu.

Konsekwencje tego zderzenia były dramatyczne. Kierujący suzuki, 30-letni policyjny stróż prawa z Tucholi, stracił życie na miejscu. Poruszał się on swoim prywatnym pojazdem. Prowadzący ciężarówkę, pięćdziesięcioletni mężczyzna, został natychmiast przewieziony do szpitala. Zgodnie z poleceniem prokuratora, został również zatrzymany. W najbliższy poniedziałek, w budynku prokuratury, odbędą się czynności procesowe z jego udziałem.