Młodzi i zdolni z Bydgoszczy!

Julia Kędziorska z Bydgoszczy ma na koncie liczne osiągnięcia z dziedziny informatyki. Jak się okazuje ma nie tylko ścisły umysł, ale także jest uzdolnioną muzycznie pianistką!

Trzeba przyznać, że nasze miasto to prawdziwa kopalnia utalentowanych ludzi. Mieszkańcy Bydgoszczy wykazują wiele talentów, które są dostrzegane nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej. Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje Julia Kędziorska, która osiągnęła w tym roku niebywały sukces. Chodzi oczywiście o srebrny medal na Europejskiej Informatycznej Olimpiadzie Dziewcząt.

Julia Kędziorska została wyróżniona i odebrała specjalne gratulacje z rąk Zastępczyni Prezydenta Miasta Iwony Waszkiewicz na początku grudnia. Dziewczyna zdobyła medal w dniach 16-23 października 2022 roku. Warto zaznaczyć, że II Europejska Informatyczna Olimpiada Dziewcząt została zorganizowana w Turcji. Nasz kraj reprezentowały cztery nastolatki, które uczą się w szkołach średnich.

Julia Kędziorska aktualnie uczęszcza do III klasy VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Marzy o studiach na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia i gra na fortepianie. Grę na instrumencie traktuje jako pasję i sposób na relaks. Jak podkreśla od 6 klasy podstawówki wraz ze starszym bratem uczyła się programowania i informatyki.

Jak się okazuje Julia Kędziorska ma na swoim koncie wiele innych wyróżnień. Brała też udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej, gdzie uzyskała tytuł „Laureata III stopnia”. Dzięki tytułowi otrzymała już przepustkę do każdej wyższej uczelni w kraju, na której można studiować informatykę.