Za nami Wigilia pod gołym niebem w Bydgoszczy

W miniony weekend na Rynku w Bydgoszczy pojawiło się mnóstwo mieszkańców naszego miasta. Tłumy przybyły do centrum miasta z okazji organizowanej „Wigilii pod gołym niebem”. Razem z wigilią wystartował również jarmark starofordoński, na którym można było zakupić piękne rękodzieło oraz świąteczne ozdoby. Była to fantastyczna okazja do tego, aby nabyć dla najbliższych świąteczne prezenty.

W ramach zrealizowanego przedsięwzięcia nastąpiło uroczyste przekazanie do użytku mieszkańców Bydgoszczy zrewitalizowanej części nabrzeża Wisły. Na jakiś czas w ten obszar miasta przeniosło się całe wydarzenie. Poza tym na miejscu odbyło się również przemówienie Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, a także kilku działaczy społecznych. W wskazanym miejscu postawiono duży ledowy napis pt. „Fordon”.

Z kolei na Rynku uczestnicy wydarzenia mogli zrobić sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Ta atrakcja wzbudziła najwięcej emocji wśród dzieci. Odbyły się także koncerty świąteczne w wykonaniu wokalistki Adeli Konop, a także Neemy Rae, która śpiewa i gra na skrzypcach. Mieszkańcy miasta mogli liczyć na ciepły posiłek na lokalnym Rynku.